Kamış Çatı

Kamış Çatı Kaplama uygulama ve hizmetlerimiz için bize ulaşınız. Türkiye'nin her yerinde tecrübeli kamış çatı ustalarımız ile hizmet vermekteyiz.

Kamış Çatı Nedir?

Kamış çatı genel olarak serin bir gölgelik sunmak için dış mekanlarda, yapılarda, binalarda vekonutlarda kullanılır. Kamış çatılar özellikle tropikal bir ambiyans yaratmak için pek çok farklışekilde kullanılabilir. Kamış çatı uygulamaları ile ilgili daha geniş bilgiler öğrenmek için bizeulaşabilirsiniz.


Kamış Çatı Kaplama

Kamış çatılar eski zamanlardan beri kullanılmaktadır ve kamışın kendisi muhtemelen halenkullanılmakta olan en eski çatı kaplama malzemesidir. Kamışlar, eski zamanlarda çiftlikmüştemilatları ve ahırları kapatmak için kullanıldı. Bugün, en lüks çatı kaplama malzemeleriylebile rekabet edebilecekleri tatil evlerinde ve villalarda sık sık kamış çatılar görebiliyoruz.Kamış çatılı bir ev çok güzel ve doğal görünüyor.

Manzaraya ahenkli bir şekilde uyum sağlarancak aynı zamanda modaya uygun kentsel çevrelere de uyarlanabilir. Kamış çatı, nostalji,ayrıcalık ve ekoloji ile ilişkilendirilir.

 

Kamış Çatıların Dayanıklılığı İçin Neler Yapılmalıdır?

Kamış çatılar genel olarak doğru şekilde tasarlandığı ve kurulduğu zaman son derece sağlam vedayanıklıdır. Kamış çatıların daha dayanıklı olması için çatı yapısını olabildiğince dikyapmalısınız. Güvenilir çatı kuran insanlar seçmelisiniz. Düzenli olarak kamış çatının bakımınıyapın ve kusurları hemen gidermelisiniz. Ayrıca dayanıklılık için en kaliteli kamış malzemeleriseçmeniz gerekir.

Maksimum güneş ışığını sağlamak için kamış çatının yanında büyük ağaçlarbulundurmaktan kaçınmalısınız.Çatının dayanıklılığını belirleyen iki ana gösterge kamış malzemenin eğimi ve kalitesidir. Birkamış çatının en fazla süre dayanabilmesi için çatı yapısının en az 45 derece olması gerekir.Kamış çatının, bu zanaat hakkında kapsamlı bilgiye sahip profesyonel çatı ustaları tarafındaninşa edilmesi de önemlidir. Ancak o zaman kamış çatı uzun yıllar size hizmet eder vekullanılabilmeyi sağlar.


Neden Kamış Çatıları Seçmelisiniz?

Kamış çatılar, eviniz için benzersiz bir çatı kaplama malzemesidir. Kamış bir çatı, evinizingörünümünü diğer çatı kaplama sistemleriyle elde edilmesi imkansız olmasa da çok zor olacakşekilde değiştirecektir. Kamış çatı konfor, ayrıcalık sağlayacak ve mülkünüzün değeriniartıracaktır!


Kamış Çatıların Teknolojisi

Bir kamış çatının yapısı için temel teknolojik gereklilik, en az 35 derecelik bir eğimdir. Tabii ki,çatı yapısı için başka özel gereksinimler de vardır. Bu nedenle, kamış çatı için çatı yapısınıtasarlamadan önce bizimle iletişime geçmelisiniz. İyi bir çatı, profesyonellerin iyi tavsiyeleriylebaşlar.

Kamışlar, demetler halinde çatıya yerleştirilir. Kamış demetleri özel vidalarla çatı yapısınasabitlenir ve 5 mm paslanmaz çelik çubuk ile yapıya bastırılır. Sabitlendikten sonra kamışdemetleri serbest bırakılır ve kamış çatının şekillendirilmesi başlar.

Genellikle, bir kamış çatınınkalınlığı 30 cm’dir ve bu, dış ortam seslerini mükemmel şekilde yalıtır. Kamışlar hem sıcaktanhem de soğuktan korur ancak iyi bir ısı yalıtımı için kesinlikle yeterli değildir ve konutların ekolarak yalıtılması gerekir.

 

Kamış Çatı Fiyatları

Kamış çatıların fiyatları uygulama alanının türüne, boyutuna, kamış çatının modellerine, yapısınave tasarımlarına göre farklılık gösterir.


Kamış Çatı Nasıl Yapılır?

Su kamışı, ülkemizde yüzyıllardır yapılarda bir malzeme olarak kullanılmıştır. Aynı zamandaAvrupa’daki birincil gölgelik malzemesidir. Latince adı Phragmites Australis’tir ancak bugölgelik malzemesi daha çok su kamışı ya da kamış olarak bilinir.

Bu nedenle bu malzeme aynı bitkidir ancak farklı yerlerde yetiştirilir. Kamış bitkisi Avusturya,Çin, Fransa, Macaristan, Polonya, Romanya, Türkiye veya Ukrayna gibi yerlerde yetişir.Nehirlerin etrafında sazlıkların olduğu tüm yerler kamışların kaynağıdır. Nereden geldiğine bakılmaksızın, malzemede her zaman uzunluktan çapa ve ayrıca incelme miktarına göre farklılıkvardır. Tüm bu faktörler, çatıda hangi malzeme demetlerinin kullanıldığını etkiler.

Bu nedenle,her bir çatı için uygun malzemeyi kullanmak, kamış avcısının becerisine kalacaktır. Çatının ömrügövde boyutu, sertliği gibi malzemenin üretimine ve özelliklerine bağlıdır.

Saz kamış çatı fiyatları ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi almak için internet sitesinden bizeulaşabilirsiniz.