Saz Hasır

Saz hasır ürünlerimiz ve uygulamalarımız ile hem iç hem de dış mekanlarınızda doğal ve egzotik yaşam alanları oluşturmaktayız. Saz hasır ürün ve uygulamalarımız için bize ulaşın.

Saz hasır çatı kaplamaları oldukça sofistike, doğal ve şık ürünlerdir. Binalara, yapılara ve dışmekanlara uygulanabilen saz hasır kaplamaları çok yönlü olarak kullanılabilir. Saz hasırmodellerini satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Saz Hasır Dekorasyon

Saz hasır çatılar elit olarak sınıflandırılır. Binayı dekore eder ve özgünlük kazandırırlar.Kamıştan yapılan saz hasırların sapı çok yavaş çürür, yüksek darbe direncine, güçlü eğilmeye veelastikiyete sahiptir. Saz hasır, yüksek ses emici ve ısı tasarrufu özelliklerine ve diğer çatıkaplama malzemelerinden daha düşük olmayan performans özelliklerine sahiptir. Sazdan birçatının düzgün montajı için bilmeniz gerekenler vardır.

Saz hasır, çatı tasarımında benzersizdir. Her bir kamış tektir bu nedenle iki eşit aralıklı evolamayacağı için iki özdeş çatı olamaz. Tüm çatılar birbirinden farklıdır, farklı eğim ve görünümaçılarına sahiptir. Saz hasır örtüsünün yönüne bağlı olarak, doğanın değişkenlerine dayanır.Ancak saz hasır çatıların temel prensibi her zaman aynı kalır. Saz hasır belirli bir şekilde çatıyayerleştirilmeli ve su geçirmez bir kaplama oluşturmalıdır.Suda büyüyen sazlar çürümeye meyilli değildir ve malzemenin boru şeklindeki yapısı nedeniylesaz çatı döşeyen belli bir teknolojiyle hızla havalandırma sağlar.

Sazlar, doğaları gereği büyüksıcaklık farklılıklarına dayanabilir.Tekrarlanan donma ve çözülme sonucu oluşan nem, çatlakların içine girmesi, çatıyı kademeliolarak tahrip ediyorsa, sazlıkların saplarındaki nemi donduruyorsa, tam tersine, doğal olarakgenişler ve konikliğin çözülmesiyle kaynaklanır.Ayrıca yağmur suyunun doğal yapısı nedeniyle akış ile bir saz çatı ile gelmez ve kademeli olaraküst katmanlara nüfuz ederek içi boş gövdelerden geçer.

Saz hasır çatı çıkıntıları özel bir şekildeişlendiği için, standart çatı drenaj sistemi güvenli değildir. Bu nedenle, yağmur suyu sistemindesonuçlanan doğrusal drenaj sisteminin kör alanı boyunca saçakların hemen altına yerleştirilmesitavsiye edilir.

Aksi takdirde, saçaklardan düşen su eninde sonunda kör bölgeyi bozacak vecepheler kirli olacaktır.Kışın çatının pürüzlü yüzeyi karı tutar ve soğukta ekstra yalıtım sağlar. Doğru ve verimli bir şekilde döşenen çatının tamir edilmesine gerek yoktur.

Çatıdaki sazlıklar düşmez ve kaplamayıyok etmez. Yaptığımız tek şey döşemeden bir yıl kadar sonra çatıyı düzeltmektir. Bunun nedeni,sazların zamanla nem çekmesi ve yenilenmeye ihtiyaç duymasıdır.Saz hasır çatılar, aşırı hava koşullarına dayanıklıdır.

Ancak saz çatı yapısı varsa ev doğrudanağaçların altına yerleştirilmemelidir. Saz hasır çatının nefes alması gerçeğini göz önündebulundurmalısınız. Ayrıca bu çatı için rüzgara ve güneşe açık olmalıdır. Sarkan ağaç dalları,çatının doğal havalandırmasına müdahale eder ve içindeki nem birikmesine katkıda bulunur.Genel olarak bu malzeme verandalarda, çardaklarda, yazlıklarda, balkonlarda, bahçelerde veteraslarda kullanılır.

 

Saz Hasır Gölgelik

Saz hasır çatılar çok dayanıklıdır. Biçilmiş kamış, yaprakların, çimenlerin seçimini vetemizlenmesini manuel olarak geçer ve ardından kasnaklarda oluşur. Daha sonra kasnaklar balyahaline getirilir. Hazır sazlar kuru odalarda saklanmalıdır.Yalnızca en iyi düz kamışlar kullanılır. Çatı için kamışların uzunluğu, belirli bir düzeninbüyüklüğüne ve amacına bağlıdır.

Tüm çatıyı kaplamanız mı, yoksa yalnızca küçük bir onarımmı yapmanız gerekiyor? Çatılar için genel olarak 1,6-2,2 metreye ulaşan bir saz kullanır.Bir kamış kullanılarak küçük bir alan olarak tamir edilebilmesi ve çatının bir kısmınıngüncellenmesi, diğer çatı kaplama malzemelerine kıyasla başka bir avantajdır.

Bir ila iki yılsonra yapılan yamalar, bundan farklı bir renk olmayacaktır.Kurulumun saz hasırları döşemek ve özel bir tel kullanarak ya da tornavidayla çatıya sabitlemekolmak üzere iki aşaması vardır.


Saz Hasır Şemsiye

Yaz aylarında harika bir ambiyans yaratmak için dış mekanlarda özel olarak tasarladığımız veürettiğimiz saz hasır şemsiyeleri serin ve hoş gölgelik yaratmak için kullanabilirsiniz.

 

Saz Hasır Fiyatları

Saz hasır çatı kaplamaları ve şemsiyeleri tasarımlara, modellere, boyutlara ve özelliklerine göredeğişiklik gösterir. Fiyat listemizi öğrenmek için internet sitemizden bize ulaşabilirsiniz.


Saz Hasır İstanbul

İstanbul’da bulunan dış mekanları şık bir biçimde dekore etmek için bizimle iletişimegeçebilirsiniz.


Saz Hasır Fiyatları İzmir

İzmir gibi yazlık şehirlerde evinizi ya da işletmenizi tematik bir biçimde dekore etmek için ve fiyatlarımızı öğrenmek için iletişim bölümünden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Resimler